Fair Trade

Je vlastně velká škoda, že něco takového jako fair trade musí existovat. Spravedlivé a férové obchodování by přeci mělo být samozřejmostí. Jenže realita je jiná. Pro Vás všechny, kteří máte rádi kvalitní výrobky a zároveň si přejete, aby lidé, kteří je s láskou vyráběli, také za tuto práci byli spravedlivě odměněni, je určena nabídka z fair trade certifikované dílny Selyn na Srí Lance.

Fair Trade

Všechny zde nabízené hračky – kouzelné panenky se skříní a nádhernými oblečky, kloboučky, zástěrky, tašky a pytlíky i hračky pro miminka vznikají podle návrhu rakouské designérky a vyráběny jsou v rámci úspěšného konceptu fair trade ve tkalcovských dílnách na ostrově Cejlon.

Fair trade panenky najdete ve třech velikostech. Všechny spojuje to, že jsou velmi pečlivě vyrobeny a již na první pohled poznáte, že se jedná o ručně tkanou látku. Střední a větší panenky rozlišují holčičky a kluky a jsou oblékací. Nově byly do nabídky zařazeny úchvatné hračky pro rolové hry. Nejen, že jsou originální a nápadité, ale září barvičkami a lákají ke hrám. A nezapomeňte si prohlédnout tašky a opravdu velké pytlíky na přezůvky. Věřte, že ještě krásnější, než na obrázku jsou v reálu.

Přejeme Vám hodně potěšení při nakupování fair trade hraček pro děti. A dětem krásné a férové dětství.

Maňásci, Fair Trade hračky a drobnosti pro děti i dospělé

Zajímá Vás více k výrobci Selyn?

Tkalcovství mělo na Srí Lance dlouhou tradici. Ještě v 70tých letech minulého století bylo možné na malém ostrově Cejlon napočítat cca 100 tisíc tkalcovských dílen. Ovšem z důvodu laciných importů ještě koncem stejného desetiletí klesl jejich počet na cca 15 tisíc. Tato skutečnost se odrazila v životě rodin, které se tkalcovstvím po generace zabývaly. Od 90tých let minulého století se sice opět začaly oděvy ve Srí Lance šít, ale látky byly importovány z celého světa a byly bohužel tkány strojově ve velkém.

Počátek soukromé firmy Selyn se píše v roce 1991, kdy velmi angažovná právnička Sandra Wanduragala, která se angažovala za práva chudých, tuto firmu založila. Jejím cílem bylo nejen uchovat tradici tkalcovství na Srí Lance, ale i boj proti chudobě a podpora žen. Na počátku to bylo jen několik žen, které se ve vesnici Wanduragala u Krunegaly spojily a začaly vyrábět výrobky z ručně tkané látky. S úspěchem konceptu firmy rostl i počet zaměstnanců. Selyn tak ještě nedávno nabízel práci až 1000 lidí. Bohužel dnes, v době krize, počet zaměstnanců opět klesl.

Selyn byl za svoji příkladnou činnost oceněn národními i mezinárodními cenami. Zaměstnanci Selyn mají nemocenské a úrazové pojištění. Firma svým zaměstnancům poskytuje kredity, jídlo zdarma a také nabízí možnost ubytování pro zaměstnance, kteří přijíždí za prací ze vzdálených vesnic. Selyn podporuje své zaměstnance při stavbě domů a opravách, naposledy např. při kastastrofě způsobené tsunami v roce 2004. Zaměstnanci dostávají jízdní kola pro dopravu za prací, nebo jim firma propůjčuje šicí stroje, tkalcovské stavy nebo budovy, aby ženy mohly pracovat doma, nebo ve své vesnici a byly tak samostatné. Za pomoci Selyn si již spousta žen založila svoji vlastní existenci.

Selyn tak významně pomáhá zachovat tradici tkalcovství na Srí Lance, investuje do vzdělání a zabezpečuje svým zaměstnancům a jejich rodinám právní a lékařské služby.

Selyn znamená nejen férový obchod, ale také kvalitní a nezávadné zboží. Výrobky jsou ručně šity, látka je ručně tkána a také vlákno bavlny, která pochází z Indie, je barveno přímo u výrobce Selyn.

Maňásci, Fair Trade hračky a drobnosti pro děti i dospělé